Curriculum Vitae
Als kind zwierf de in Rotterdam geboren kunstenaar Harry van der Woerd al langs de Rotterdamse havens. Later volgde hij in zijn geboortestad de Rotterdamse Academie van Beeldende Kunsten (met als docenten Kees Franse, Henk de Vos en Peter Blokhuis) waar hij in 1975 afstudeerde. Sindsdien uit hij zijn liefde voor de havens in zijn werk.
Al schilderend en tekenend geeft Van der Woerd de haven weer, waarbij licht en atmosfeer kenmerkend zijn voor zijn werk. Maar ook wat er verder in zijn geboortestad gebeurt legt hij graag vast: één van die onderwerpen is het zomercarnaval. De kleurrijke creaties van de deelnemers hebben hem gemotiveerd om dit evenement vast te leggen
Harry van der Woerd werkt graag op locatie. Als hij in de Betuwe is, waar hij zomers altijd vertoeft, wil hij graag de rivieren met de bijbehorende scheepvaart vastleggen. In de wintermaanden, als het weer niet meezit, maakt hij stillevens in zijn atelier. Ook hier speelt de sfeer en lichtval een belangrijke rol. Harry van der Woerd maakt ook portretten in opdracht, waarin hij het belangrijk vindt om de omgeving van de geportretteerde persoon mee te laten spelen.
Verschillende technieken
Sinds een aantal jaren is Harry van der Woerd ook bezig om beelden te maken. Hij gebruikt diverse materialen, zoals speksteen, serpentijn, non-keramiek, metaal en recentelijk ook brons.
Ook grafiek heeft de aandacht van Harry. De kunst van het etsen, zowel de in zuren gelegde etsen als de drogenaaldtechniek, heeft hij zich eigen gemaakt. De linoleumsnede is ook een techniek die Van der Woerd beheerst. De hoge drukkunst fascineert hem nog steeds hij mag hier graag mee experimenteren
Door de vele technieken die hij beheerst is Van der Woerd een veelzijdig kunstenaar die geen mogelijkheid onbenut laat. Tegelijkertijd heeft hij onmiskenbaar zijn eigen stijl, die in ieder medium dat hij kiest weer tot uitdrukking komt.
Om een goed beeld te krijgen van het werk van Harry van der Woerd kunt u natuurlijk terecht op de website www.harryvanderwoerd.nl. Maar nog leuker is het om Harry tijdens een Rondje Oud Overschie persoonlijk met een bezoekje te vereren. U kunt dan het atelier bezichtigen en een praatje maken met deze kunstenaar in hoogst eigen persoon!
Rondje Oud Overshie is iedere eerste zondag van de maand van 12.00 uur tot 17.00 uur
zie www.rondjeoudoverschie.nl