“Het is belangrijk dat als ik iets maak, ik als eerste beschouwer zelf een glimlach krijg.” Deze woorden van de Haagse kunstenaar Jan Roëde (1914-2007) vormen het hart van een bijzondere benefietexpositie in Pulchri Studio. Van 3 t/m 7 juni 2026 organiseert de Jan Roëde Stichting in Pulchri Studio een tentoonstelling voor een goed doel: Stichting De Vrolijkheid.
Bestook de ernst met kleur
Jan Roëde was een van de meest markante figuren van de naoorlogse Haagse kunstscene en de roemruchte ‘Posthoorngroep’. Zijn missie? De loodzware ernst van het leven bestoken met vrolijke kleuren en zwierige lijnen. Geïnspireerd door het zenboeddhisme en de humor die hij daarin vond, creëerde hij wat hij noemde ‘relikwieën van een verlicht moment’. Of het nu gaat om zijn schilderijen of tekeningen, zijn werk biedt de kijker levensvreugde en ademruimte.
Investeren in veerkracht
Diezelfde levensvreugde staat centraal bij Stichting De Vrolijkheid, die met hulp van beeldend kunstenaars wekelijks meer dan 100 kunstworkshops voor kinderen organiseert in asielzoekerscentra door heel Nederland. Voor jonge azc-bewoners is kunst een onmisbare uitlaatklep; een manier om veerkracht te vinden en talent te ontwikkelen in een onzekere tijd. Dit sluit naadloos aan bij de wens van Roëde, die zijn artistieke nalatenschap naliet om kunst en creativiteit te blijven stimuleren.
Uw kans op een uniek werk met impact
In de Klinkenberggaleries vindt u mooie een selectie schilderijen en werken op papier die direct te koop zijn. Het succes van de eerdere expositie ‘Een feest voor het oog’ (2019), die ruim €50.000 opbracht, smaakt naar meer. De netto-opbrengsten van deze verkoop gaan volledig naar kunstprojecten voor kinderen van De Vrolijkheid.
De Jan Roëde Stichting nodigt u van harte uit: schenk uzelf een kunstwerk vervaardigd met meesterhand en een glimlach, en geef die glimlach door aan de jongeren die het zo hard nodig hebben.
Mis deze kortlopende expositie niet!
Vanaf:
Dinsdag 02 juni 2026
Tot en met:
Zondag 07 juni 2026
Waar:
Klinkenberggaleries