In de tentoonstelling The Return III - Le Retour d'Ulysse die van 25 januari t/m 16 februari 2025 te zien zal zijn in de Weissenbruchzaal verkennen Brigitte Spiegeler en Nikos Aliagas het thema van het nomadische en de tijd. Net zoals Odysseus symbool staat voor de reiziger en de eeuwige zoektocht, duikt Spiegeler terug in de tijd om iconische figuren en beelden opnieuw tot leven te brengen. In haar werk krijgen deze tijdloze archetypen een nieuwe stem en betekenis in het heden. Spiegeler onderzoekt zo de verbinding tussen verleden en nu, en laat zien dat deze eigenlijk tijdloos zijn. Aliagas benadrukt binnen dit thema het avontuur, identiteit en universaliteit.
Deze tentoonstelling is een eerbetoon aan de klassieke iconen die ons door de eeuwen heen hebben beïnvloed en biedt een eigentijdse reflectie op onze eigen reizen en verlangens.
De tentoonstelling wordt mede mogelijk gemaakt door de ambassades van Frankrijk en Griekenland.
De feestelijke opening vindt plaats op 1 februari 2025 om 16:30 uur in aanwezigheid van de kunstenaars Brigitte Spiegeler (NL) en Nikos Aliagas (GR). Het programma bestaat uit een rondetafelgesprek onder leiding van Frederiek Lommen, met pianobegeleiding door Mario Barravecchia. Aansluitend wordt er een Grieks-Frans cocktailfeest georganiseerd van 18:00 tot 19:30 uur, RSVP is hiervoor verplicht.
Bekijk hier alvast de beschikbare kunstwerken van Brigitte Spiegeler in onze webshop.
Vanaf:
Dinsdag 21 januari 2025
Tot en met:
Zondag 16 februari 2025
Waar:
Weissenbruchzaal
Opening:
Zaterdag 01 februari 2025 om 16:30 uur
Let op:
Donderdag 13 februari is de Weissenbruchzaal van 12:00u -17:00 uur gesloten vanwege een verhuring. Deze tentoonstelling is dan niet te bezichtigen.