Wanda Plantinga werd geboren in Nederland, waar zij haar opleiding volgde aan de Academie voor Beeldende Kunsten. Daarna werkte zij als Art Director in design en reclame in Jakarta, Indonesië. Haar kennis van de grafische kunst verdiepte zij aan de Heatherley School of Fine Art in Londen.
De personages in haar werk, bijna monsterlijk maar tegelijkertijd charmant, zijn als mysterieuze nakomelingen van haar verbeelding. Zij zijn geïnspireerd op haar westerse en Aziatische achtergrond: haar grootouders kwamen uit Indonesië, Zwitserland en Nederland. Het mysterie van het diepe water fascineerde haar altijd, mede doordat zij haar hele leven in de buurt van de zee heeft gewoond.
Mansour Bakhtiar werd geboren in Iran, waar zijn artistieke aanleg al op jonge leeftijd zichtbaar werd. Als tienjarige maakte hij zijn eerste tekeningen, die direct de aandacht trokken van zijn moeder. Zij herkende zijn talent, moedigde hem aan en hing zijn werk met trots aan de muren van hun huis. In 1981 begon Mansour zijn professionele carrière als kunstenaar. Twee jaar later verliet hij Iran en vestigde zich in Nederland, waar hij zijn artistieke ontwikkeling als autodidact voortzette.
In de loop der jaren heeft Mansour een geheel eigen stijl ontwikkeld, waarin zijn fascinatie voor de menselijke conditie centraal staat. Filosofische en sociaalpsychologische thema’s vormen de kern van zijn werk, dat uitnodigt tot reflectie en dialoog. Voor Mansour is kunst onlosmakelijk verbonden met denken: zij ontstaat, zo gelooft hij, uit vragen die tot nieuwe inzichten leiden.
Vanaf:
Zaterdag 02 mei 2026
Tot en met:
Zondag 31 mei 2026
Waar:
Mesdagzaal
Opening:
Zaterdag 02 mei 2026 om 16:00 uur