Tools of the Trade: Manual Act of Speculating

De tentoonstelling Tools of the Trade: Manual Act of Speculating vormt het sluitstuk van de reeks Jaar van de Jonge Kunst. De tentoonstelling vindt plaats van 4 tot en met 26 april in de Mesdagzaal.

De tentoonstelling brengt kunstenaars samen wiens praktijk draait om het maken van gereedschap. De deelnemende kunstenaars zijn Rising Lai, Gabriela Acha, Latisha Tanisha & Kathy Murillo en Miro Nuaki Nieuwenhuis.

"Tools of the trade" is een Engelse uitdrukking die verwijst naar de specifieke uitrusting die essentieel is voor een bepaalde praktijk. Met nadruk op het handelingsvermogen van gereedschap – het vermogen om actie vorm te geven, op te roepen en om te leiden – verkent de tentoonstelling het maken van gereedschap binnen de kunstpraktijk als een speculatief gebaar en een alternatieve reactie op het huidige moment.

Gereedschap is inherent plaatsgebonden, verbonden aan zowel de tijd als de ruimte waarin het wordt bedacht. Door nieuw gereedschap te creëren, diagnosticeren kunstenaars het heden, openen zij nieuwe mogelijkheden voor interactie en nodigen zij het publiek uit om anders te denken. De manieren waarop dit gereedschap wordt aangepast, veranderd of gecreëerd, roepen een "wat-als"-scenario op: wat als we op deze manier met de wereld omgingen?

Het bekijken van de tentoonstelling wordt zelf een instrument voor het verzamelen en ontwikkelen van artistieke ideeën; de tentoonstelling blijft een evoluerend proces. Terwijl de tentoonstelling wordt voorbereid, moedigen wij bezoekers aan om na te denken over hun omgeving en zich voor te stellen welke soorten gereedschap nodig zijn in deze tijd en op deze plek.

Tekst door Jiyoung Yim


Deze tentoonstelling wordt mede mogelijk gemaakt door de steun van Rabobank, waarmee Pulchri Studio in een tweejarig partnership de handen ineenslaat om jonge kunstenaars ruimte te geven hun stem te ontwikkelen en zich te richten op urgente thema’s als weerbaarheid, voedsel- en energietransitie en financieel gezond leven. Zo wordt kunst ingezet om complexe vraagstukken invoelbaar te maken en de dialoog te openen.

Informatie

Vanaf:
Zaterdag 11 april 2026
Tot en met:
Zondag 26 april 2026

Waar:
Mesdagzaal

Opening:
Zaterdag 11 april 2026 om 17:00 uur

Opening door:
Ed van der Kooy, voorzitter Pulchri Studio

Deze tentoonstelling wordt mede mogelijk gemaakt door steun van Rabobank, Gemeente Den Haag, Stichting Zabawas, en Stichting Collectiebeheer Lapré.

Kunstenaars