Tijdens de Voorjaarssalon kunnen alle kunstenaarsleden van Pulchri Studio hun meest recente werken tonen en daarmee meedingen naar Jacob Hartog Prijs (t.w.v. €2.500,-) die ook dit jaar weer vriendelijk ter beschikking werd gesteld door de Jacob Hartog Stichting. Het doel van de Jacob Hartog Stichting is het bevorderen van de beoefening van en de belangstelling voor de beeldende kunst, vooral de schilderkunst, de beeldhouwkunst en de grafiek. Dit gebeurt door de jaarlijkse toekenning van een prijs aan een kunstenaar, lid van het Schilderkundig Genootschap Pulchri Studio in Den Haag.
De jury bestond dit jaar uit: Marjolein van Haasteren (prijswinnaar 2020), Thana Faroq, Marijke Verhoef, Carla de Beus en de voorzitter van Pulchri Studio, Marieta Reijerkerk. Door het volgen van een nauwlettend juryprotocol, stegen er al gauw een aantal werken boven de anderen uit. Er werd uitgebreid over deze werken gediscussieerd en uit een derde selectie werden uiteindelijk drie genomineerden gekozen.
Genomineerde no. 1 | Manja Hazenberg | Met het werk Brunelleschi
Bij de bespreking van dit werk komt de term "licht" naar boven als een verwijzing naar het lichtgevende effect dat het glanzende materiaal in het midden van het werk heeft, maar tevens als lichtheid in de ervaring van het werk. Je wilt dichterbij komen en naar binnen gezogen worden in deze prachtige ruimte. Het is een klein werk van formaat maar geeft een grootse dimensie weer. Dit intieme doorkijkje is een onwijs goed ding.
Vanaf:
Dinsdag 02 maart 2021
Tot en met:
Zondag 11 april 2021
Waar:
Mesdagzaal
Weissenbruchzaal
Hardenbergzaal
Privébezoek
Wilt u graag een privébezoek of een rondleiding met de kunstenaar(s)? Laat het ons weten via galerie@pulchri.nl